KDO JSME

Centrum rehabilitace a integrované medicíny (CRIMED) je soukromá ortopedicko – rehabilitační klinika, zaměřující se na prevenci, diagnostiku a léčbu bolestivých stavů a poruch pohybového aparátu.

Naší filozofií je integrovat nejnovější směry v přístupu ke zdraví, zdravému životnímu stylu a aktivnímu odpočinku.

Srdcem kliniky jsou velmi zkušení odborníci, lékaři z oboru rehabilitace, ortopedie a sportovní medicíny, fyzioterapeuti, fyziofitness trenéři, zdravotní maséři a další terapeuti, kteří se o klienty starají jako jeden tým pod jednou střechou. Náš tým je mezinárodní a má bohaté zkušenosti z předních pracovišť jak v tuzemsku, tak ze zahraničí.

Klientům se snažíme poskytovat komplexní zdravotní péči a servis v nadstandardních ordinačních hodinách, který mimo jiné zahrnuje i lidský přístup v krásném designovém prostředí.

V čem jsme jiní

Snažíme se integrovat všechny zástupce z oborů klasické západní medicíny, které využívají moderní přístrojovou diagnostiku, laboratorní vyšetření a všechno co moderní medicína nabízí. Zároveň se nebráníme jinému uvažování a celkově jinému přístupu k nemoci a ke klientům. V léčbě jsme schopni kombinovat i prvky z alternativních disciplín, jako je např. ájurvéda, tradiční čínská medicína, homeopatie, kvantová medicína nebo jóga. Využíváme širokou škálu nejnovějších metod a konceptů, které posouvají rehabilitaci o kousek dál.

kdo se o vás bude starat

náš Tým

tým lékařů

Dr. med. univ. Vlastimil Voráček

ortoped

Více informací

Česko – německý lékař, který se řadí mezi přední evropské ortopedy. Pochází z Kladna. V desti letech, v roce 1968, emigroval společně s rodiči do Německa. Gymnázium tak už studoval v Mnichově a Salzburgu. Poté pokračoval ve studiu medicíny na Vídeňské univerzitě, kde získal titul Dr. Med. Univ. Po studiích působil v řadě německých nemocnic, například v Hospital Neu-Perlach v Mnichově, na ortopedické klinice v Babenhausen, na chirugicko – traumatologicé klinice Mindelheim, v chirugicko – traumatologicé nemocnici Bobingen, na univerzitní ortopedické klinice Rudolf-Elle Jena – Eisenberg, a v ortopedicko – chirugických praxí v Friedrichshafen a Mindelheimu.
Absolvoval i řadu odborných stáží, například i v pražské Nemocnici Na Bulovce u pana Prof. Dungla. Vlastimil Voráček je od roku 1997 certifikovaným odborným lékařem pro ortopedii a traumatologii v Německu a v roce 2012 získal lékařskou licenci i v České republice. V roce 1998 založil privátní ortopedickou praxi v Mindelheimu. O dva roky později přesunul své aktivity do Memmingenu, svojí praxi rozšířil a vzniklo dodnes výborně fungující privátní ortopedicko – rehabilitační zařízení. Centrum se věnuje převážně konzervativní ortopedii spojenou s vývojem nových terapeutických přístupů a metod, „Medical Training in conservative orthopedic Therapy“. V letech 2003-2007 působil Vlastimil Voráček i jako primář ortopedické rehabilitační kliniky v bavorském Bad Grönenbachu.
Od roku 2007 se staral tři roky o tenisty v Davis cupovém týmu České republiky. V roce 2008 přibral i pozici lékaře českého Fed cupového týmu, kde působí dodnes. V roce 2012 zahájil Vlastimil Voráček spolupráci s Centrem Pohybové Medicíny Pavla Koláře (osobní spolupráce od roku 1990) s pravidelnou detašovanou ordinací. Na Olympijských hrách v Londýně (2012) a Rio de Janeiru (2016) byl členem lékařského týmu českých olympioniků.
Vlastimil Voráček se věnuje také výzkumu a vývoji. Od roku 2000 například vývoj „elektrometabolické terapie“, hlavně na diagnostických algoritmech, testování a praktické aplikaci. Od roku 1997 začal v praxi využívat k léčbě rázovou vlnu. V roce 2001 vytvořil první aplikační manuál rázové vlny pro švýcarskou firmu Electro Medical Services (EMS). V roce 2001 se Vlastimil Voráček stal medicínským ředitelem společnosti Luxxamed GmbH. Od roku 2000 spolupracuje s finskou firmou David Health Solutions. V roce 2019 založil výrobu ortopedických vložek značky v ORMOSYS ve spolupráci s firmou Ortopedica-Praha.
Vlastimil Voráček absolvoval desítky (ca. 120) přednášek a work shopů v Evropě, Asii a USA.

prim. MUDr. Monika Hliněná

rehabilitační lékař

Více informací
 • absolventka 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze
 • II. atestace z FBLR v roce 2007 a I. atestace z interního lékařství roce 2005
 • odborné kurzy – manuální a myoskeletální medicína, refreshment manuální medicíny, kineziotaping, rehabilitační postupy dle L. Mojžíšové, vyšetření a možnosti řešení Th skolióz, fyzikální terapie + Rebox, aplikace MD kolagenových injekcí, Maryška – funkce/facilitace, obezitologie – diagnostika a léčba, diagnostika a léčba bolesti v RHB, akupunktura, artrosonografie, aj.
 • sedmnáct let Rehabilitační klinika Malvazinky, tři roky rehabilitační lékař Grandhotelu PUPP, Karlovy Vary
 • člen odborné společnosti pro SFRM

MUDr. Jakub Vlk

Ortoped

Více informací

Pracovní zkušenosti
2011 – doposud Ortopedicko – traumatologické oddělení Oblastní nemocnice Kolín a.s.
2012 – stáž Capitol Orthopaedics and Rehabilitation in Rockville U.S.
2014 – PISCF (Prague international Symposium on Children´s Fractures)
2015 – XIII. Kongres České společnosti chirurgie ruky
2016 II. Artroskopická akademie (Přerov)
2016 – aktivní účast na akci České lékařské komory Kolín – Novinky v ortopedii (Podtlakové hojení ran, naše zkušenosti)
2017 – doposud lékař ortoped ve společnosti AGEL a.s. poliklinika Nymburk
2017 – předatestační stáž na Ortopedické klinice Nemocnice na Bulovce (prof. MUDr. Pavel Dungl)
2018 – lékař Boxing club Poděbrady
2019 – doposud Centrum jednodenní chirurgické péče Kutná Hora – ONK a.s.
2019 – aktivní účast – Středočeské ortopedické symposium – Mladá Boleslav
Naše zkušenosti s dual mobility jamkou EcoFit 2M
Osteosyntésa zlomenin proximálního femuru hřebem trigen intertan
-2019 aktivní účast – Symposium Mutars – Biosolution – Mikulov
Naše zkušenosti s dual mobility jamkou EcoFit 2M
2019 aktivní účast Kanylace žilního řečiště (anatomie cévního řečiště) – Kolín
2019 International practical symposium „Biology of treatment of long Bones Fractures“ Poland
2020 stáž artroskopie lokte – Nemocnice České Budějovice, a. s, Ortopedické oddělení

Vzdělání
2005 – 2011 Lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Plzni
2014 Absolvování základního kmene pro obor ortopedie a traumatologie pohybového ústrojí – 3. Lékařská fakulta Univerzita Karlova v Praze
2017 Absolvování atestace v oboru Ortopedie a traumatologie pohybového aparátu

Specializace
Komplexní ortopedie dětského i dospělého věku

 • Prováděné operace
  ruka: syndrom karpálního tunelu., lupavý prst, Dupuytrenova kontraktura, totální endoprotéza kořenového kloubu palce ruky
 • tenisový a oštěpařský loket
 • artroskopie kolene, ramene, hlezna, lokte (plastiky předních zkřížených vazů kolenního kloubu metodou – hamstring, stabilizace a rekonstrukce rotátorových manžet ramenního kloubu), artroskopické snesení ostruh patní kosti, Haglundovy exostósy
 • operace tenisového, oštěpařského lokte
 • totální endoprotéza kolenního, kyčelního kloubu
 • korekční operace předonoží (halux valgus, kladívkové prsty)
 • traumatologické výkony dospělého i dětského věku

Moto
Každý člověk je jedinečný svou myslí a tělem a proto musí být lékařem vnímán jako celek.

MUDr. Miroslav Sinkule

ortoped

Více informací

MUDr. Miroslav Sinkule absolvoval 3. Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, a v roce 2008 dosáhl specializované způsobilosti v oboru ortopedie. Zkušenosti sbíral na ortopedicko traumatologickém oddělení Klaudiánovy nemocnice Mladá Boleslav, jako klubový lékař AC Sparta Praha, a lékař české basketbalové reprezentace mužů. Deset let působil v Centru pohybové medicíny Pavla Koláře. Od roku 2004 působí na oddělení ortopedie a traumatologie pohybového ústrojí Nemocnice Na Františku v Praze, kde zastává pozici primáře.
Ve své praxi se specializuje mimo jiné na oblast ortopedie včetně endoprotetiky – náhrady kloubů – kyčelních, kolenních, ramenních kloubů, plastiky vazů, operační léčbu chondrálních defektů nejnovějšími metodami (chondrotissue), chirurgické ošetření poranění pohybového aparátu či komplexní traumatologii pohybového aparátu.
Absolvoval odborné zahraniční stáže, mimo jiné v artroskopickém školícím centru v Mnichově a Steadman Clinic Vail Colorado a Boulder. MUDr. Miroslav Sinkule je členem České lékařské komory, České společnosti pro ortopedii a traumatologii a Společnosti pro sportovní traumatologii a artroskopii ČLS- JEP.

MUDr. Petr Chládek Ph.D.

ortoped

Více informací

MUDr. Petr Chládek se specializuje na záchovné operace kyčelních kloubů, zavedl v České republice novou metodu tzv. miniinvazivního předního přístupu endoprotetiky. Předností této metody je minimální poškození svalů a jejich úponů v okolí kloubu.
MUDr. Petr Chládek je primář Centra záchovné chirurgie kyčelního kloubu Vršovické nemocnice v Praze, spolupracuje s Centrem pohybové medicíny Pavla Koláře, jezdí asistovat k operacím do vyhlášené nemocnice Inselspital v Bernu ve Švýcarsku, patří mezi 5 nejvyhlášenějších evropských ortopedů v oboru endoprotetiky.

Pozn. Konzultace u MUDr. Chládka je v našem zařízení podmíněná předchozím vyšetřením jednoho z našich lékařů, kteří tuto konzultaci doporučí (klient musí být ke konzultaci vybaven min. RTG snímkem)

tým fyzioterapeutů

Mgr. Martina Marečková

fyzioterapeut

Více informací

Magisterské vzdělání v oboru fyzioterapie získala na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze. Má více než 15 let praxe v oboru. Cenné zkušenosti získala hlavně v Praze na rehabilitační klinice Malvazinky, kde působila 7 let. Další zkušenosti nasbírala na oddělení rehabilitace nemocnice Brandýs nad Labem a oblastní nemocnice Kolín. Martina je certifikovaný fyzioterapeut Vojtovy metody.

Absolvované kurzy:

 • Kraniosakrální terapie 1, Upledger Institut, Praha
 • Baňkování, EduSpa College, Praha
 • Funkční dynamická stabilizace v kontextu vývojové kineziologie, Mgr. B. Fischerová, Be Balanced, Praha
 • Viscerální manipulace – břicho 1, Barral Institut, Pierre Very, Mgr.Helena Toušková, Praha
 • Kineziotaping, Centrum andragogiky, Kolín
 • Terapeutický koncept Bazální podprogramy, Jarmila Čápová, Školící a Fyzioterapeutické centrum Jimramov
 • Senzomotorická stimulace a stabilizace hybného systému, Bc. Vlasta Bezvodová, Fyzioterapie Bezva, Praha
 • Aplikace vývojové kineziologie podle Vojty u hybných poruch v dospělém věku, Mgr. Blanka Vlčková, RL – Corpus Olomouc
 • Výbojová kineziologie v manuální medicíně, Doc. PaedDr. Pavel Kolář, Klinika Rehabilitace FN Motol Praha
 • Kurz diagnostiky a terapie funkčních poruch pohybového aparátu, Mgr. Šárka Hanušová, Rehabilitační klinika Malvazinky, Praha

Mgr. Lenka Bělecká

fyzioterapeut

Více informací
 • absolventka 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze.
 • odborné kurzy – Fascial Manipulation Stecco Level I+II, Kurz Kinesio Tapingu, úvod do KTM, Úvod do fyzioterapie fasciálních tkání, Dynamika myofasciálních řetězců v diagnostice a terapie – jóga, kurz těhotenské masáže, kontexty klinické kineziologie I, instruktorka jógy, senzomotorická stimulace a stabilizace postury, terapeutické využití kinesiotapu, kurz mobilizačních a relaxačních technik, aplikovaná kineziologie, manuální terapie dle Mojžíšové, Vojtova reflexní lokomoce, masér pro sportovní a rekvalifikační masáže
 • více než 10 let praktických zkušeností. Cenné pracovní zkušenosti Lenka získala jako fyzioterapeut v soukromé ortopedické ambulanci MUDr. Barny, Barespoken a posledních několik let pracovala jako vedoucí fyzioterapeut na Poliklinice I.P. Pavlova v Praze, kde pečovala o ambulantní pacienty dospělé a děti od 3 let.

PhDr. Michal Peroutka

fyzioterapeut

Více informací

Rigorózní zkoušku v oboru fyzioterapie absolvoval v roce 2019. Michal se svou praxí, spoluprací se zahraničními odborníky i lektorskou činností řadí mezi přední české fyzioterapeuty. Mnohaletou ambulantní praxi vykonává v RHB Klinice Malvazinky v Praze a spolupracuje také s profesionálními sportovci. Neustále sleduje nejnovější poznatky v manuální medicíně a sportovní fyzioterapii. Je téměř 10 let členem mezinárodního výzkumného týmu Dr. Kenza Kase – autora metody KinesioÒ Taping a zakladatele KinesioÒ Taping Association International. Jako první Certified KinesioÒ Taping Instructor pro ČR a SR se věnuje i výuce této metody. Je také průkopníkem inovativního diagnostického i terapeutického modelu Fascial Distortion Model na území ČR a SR. Je jedním ze dvou prvních absolventů nejvyššího vzdělání v tomto modelu v ČR a SR. Spolupracuje s evropskou asociací EFDMA a podílí se na výuce tohoto modelu v ČR a SR. Naše klinika se tedy zařadí mezi první pracoviště v ČR, která budou tuto metodu využívat při vaší terapii. Michal se ve své praxi specializuje na myofasciální problematiku, manuální medicínu, sportovní fyzioterapii a kinesiotaping

Bc. Martina Votavová

fyzioterapeut,Instruktor psychomotorického vývoje - vojtova metoda

Více informací

 

Bakalářský titul z rehabilitace získala na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Martina má praktické zkušenosti z ambulantní i lůžkové fyzioterapie z nemocnice Nymburk a Léčebné rehabilitace Podluží. Martina se intenzivně vzdělává v oblasti Vojtovy metody, léčby ženské sterility metodou Ludmily Mojžíšové, v rámci své terapie využívá Dornovu metodu a Breussovu masáž. Je instruktorkou fyziofitness.

Absolvované kurzy:

 • Aplikace vývojové kineziologie podle Vojty u hybných poruch v dětském věku, RL – Corpus
 • Viscerální vztahy a jejich využití v klinické praxi

 • Rehabilitační kurz léčby některých druhů ženské sterility metodou Ludmily Mojžíšové 2. část

 • Rehabilitační kurz léčby některých druhů ženské sterility metodou Ludmily Mojžíšové 1. část

 • Rehabilitační využití kinesio tapu

 • Komplexní přístup v terapii triggerpointů s bližším pohledem na posturální a vývojovou kineziologii

 • Instruktor fitness

 • Dornova metoda a Breussova masáž

Eva Podoláková, DiS.

fyzioterapeut

Více informací

Titul DiS v rehabilitaci získala na rehabilitační fakultě MILLS v Brandýse nad Labem.

Eva má praktické zkušenosti jak z ambulantní tak lůžkové fyzioterapie z nemocvnice Nymburk a sociálních služeb Zvoneček Český Brod. Eva se dále vzdělává v komplexní terapii u pacientů s neurofyziologickými diagnosami. V rámci své terapie využívá Dornovu metodu, Breussovu masáž, Kraniosakrální terpii. Je instruktorkou fyziofitness.

Absolvované kurzy:

 • Kraniosakrální terapie
 • Baňkování
 • Dornova metoda a Breussova masáž
 • Rehabilitační kurz – Propriofooty
 • Kurz Akrální koaktivační terapie
 • Fyziofitness trenér

Bc. Michal Šklíba

fyzioterapeut

Více informací

Bakalářský program fyzioterapie vystudoval na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. V současné době studuje magisterský program na 2. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Pro obor se rozhodl díky svým předchozím zkušenostem s fyzioterapií díky svým četným sportovním zraněním. Původně se Michal chtěl věnovat sportovní fyzioterapii, s postupem studia a objevováním všeho, co může tento obor nabízet a jak může být prospěšný, se jeho oblasti zájmu trochu proměnili. Věnuje se teď více respirační fyzioterapii, fyzikální terapii a rehabilitaci u pacientů s neurologickými poruchami nebo například postižením ramenního kloubu. Ve své terapii hojně využívá manuální ošetření tkání, vždy však v kombinaci s kinezioterapií (cvičením), které je pro většinu pacientů a poruch zcela zásadní. Z různých metodik má nejblíže ke konceptu PNF, DNS prof. Koláře nebo NDT konceptu. Když se nevěnuje studiu nebo práci, tak je jeho velkým koníčkem orientační běh a turistika.

Bc. Matěj Šendera

fyzioterapeut

Více informací

Připravujeme…

Mgr. Nikola Veselá

fyzioterapeut

Více informací

Připravujeme…

Mgr. Barbora Krčíková

fyzioterapeut

Více informací

Připravujeme…

Bc. Marian Novotný

Fyzioterapeut

Více informací

tým fyziofitness trenérů

Pavel Gažák

Vedoucí fyziofitness trenér

Více informací
 • absolvent Fitness Institutu TONUS PaedDr. Petra Tlapáka, CSc., v roce 2010
 • v mládí jsem se aktivně věnoval mnoha sportům, nejvíce fotbalu a hokeji
 • ve své dosavadní praxi osobního trenéra se specializuje na způsob a efektivnost provedení pohybu těla v zátěži, koordinačně-zátěžové cvičení. Jedná se o nácvik koordinace řady principů, které by měli být součástí nacvičovaného pohybu

Renata Havránková

Fyziofitness trenér

Více informací

Mgr. Jana Malínská Hajžmanová

Fyziofitness trenérka, lektorka funkčního pohybu a funkční výživy

Více informací

Vysokoškolské vzdělání Jana získala na Univerzitě Hradec Králové, Fakultě sociálních studií, oboru Sociální politika a sociální práce. Její pracovní zkušenosti jsou pozice Gym managera, osobního trenéra a výživového poradce v Tiger Relax Club v Chomutově, osobního trenéra a lektora spinningu v Aquacity Poprad a Gym managera, osobního trenéra a lektora skupinových lekcí v Fitness centru Bílý Králík v Třebíči a v neposlední řadě jako spolumajitelka centra funkčního pohybu Future studio Poděbrady. Velkou součástí jejího osobního i pracovního života je spolupořádání charitativního běžeckého závodu Run for help Poděbrady. Vzdělání, které nejvíce ovlivnilo Jany přístup k práci a ke klientům:

 • Fitness Institut TONUS PaedDr. Petra Tlapáka, Csc.- kurz osobního trenéra
 • Vzdělávací akademie Nutris – kurz výživového poradce
 • Paul Chek academy – holistic lifestyle coach 1. – Londýn 2016
 • Dynamická Neuromuskulární Stabilizace podle Koláře (DNS)
 • Institut Funkční medicíny a výživy – Semináře Funkční výživa a Nástroje funkční medicíny v praxi

Další navazující školení: Cvičení s ženami v těhotenství a po porodu, Kompenzační tréninky pro děti a mládež, Flowin, Bosu, Triggerpoint therapy, Spinnig, Lebert systém, cvičení s velkými a malými míči, TRX, Spinning, Ashtanga joga, základy crossfitu… Jany pracovní motto: „Life and discipline in a balance.“

Mgr. Pavla Štěpánová

Fyziofitness trenérka, fyzioterapeutka a lymfoterapeutka

Více informací

Absolvované kurzy:

2000 – Kurz diagnostiky a terapie postizometrické relaxace, měkkých a mobilizačních technik páteře a periferních kloubů

2004 – Mobilizace žeber metodou L. Mojžíšové

2007 – Projekce bolesti v pohybovém aparátu Tlaková masáž II. – mimořádné body a dráhy, Základy bodové stimulace

2008 – Léčba vertebrogenních potíží a některých druhů funkční sterility metodou L. Mojžíšové

2011 – Manuální lymfodrenáže pro fyzioterapeuty

2010 – Kurz neinvazivní laseroterapie a magnetoterapie Metoda Roswith Brunkow a její využití v prevenci a terapii

2012 – Spinální stabilizace a mobilizace páteře I. Využití metody SMS v klinické praxi – skolióza

2013 – Využití metody SMS v polohách motorického vývoje

2015 – Kinesio Taping Fundamentals, Kinesio Taping Advanced

2017 – Propriofoot koncept

2020 – Dornova metoda plus

2023 – Fascial Manipulation Stecco Level I + II

Rekvalifikační kurzy:

2011 – Trenér Aquafitness

2008 – Instruktor pro pohybový, sociální a psychický rozvoj kojenců, batolat a dětí předškolního věku

2007 – Masér pro sportovní a rekondiční masáže se specializací pro Čínskou tlakovou masáž

1995 – Sportovní masáže

Marek Hroch

Fyziofitness trenér

Více informací

Připravujeme…

tým masérů

Markéta Švíková

Zdravotní masér, lymfoterapeut

Šárka Stará

Zdravotní masér, lymfoterapeut

Petra Antošová

zdravotní masér, lymfoterapeut

tým sester

Šárka Rajfová

Zdravotní sestra

Klára Fořtová

Zdravotní sestra

Adéla Čadská

Zdravotní sestra

tým koordinátorů léčby

Andrea Bulíčková

Žaneta Nováková

tým managementu

Bc. Kamila Votrubová, DiS.

Ředitelka, předseda představenstva

Karolína Zmeškalová

Provozní manažerka

o nás

CO S NÁMI MŮŽETE ŘEŠIT

 • Bolesti páteře (krční hrudní i bederní)
 • Výhřezy meziobratlových plotének
 • Blokády žeber
 • Bolesti kloubů, svalů a šlach
 • Degenerativní onemocnění kloubů
 • Poúrazové stavy a svalová zranění
 • Ostruhu patní, tenisový loket, bolesti předloktí
 • Omezení hybnosti
 • Neurologická onemocnění
 • Bolesti hlavy včetně migrén
 • Bolesti nohou a ploché nohy
 • Funkční sterilitu, močovou inkontinenci atd.
 • Únava, vyčerpání
 • Opakované infekty
 • PostCovidový syndrom
 • PostBoreliový syndrom, únavový syndrom, atd.
 • Bolestivé a ucpané mlékovody
 • Postoperační parézy hlasivek
 • Polyneuropatické bolesti
 • Diastázu břišního svalu
 • Keloidní jizvy
 • Lymfatické otoky dolních končetin
 • Vertigo včetně benigního polohového
 • Blokády temporomandibulárního skloubení
 • Bolestivé a zablokované mlékovody
 • Korekce vrásek, nadměrného pocení a alopecie
 • Odstranění celulitidy
 • Nadváha – výživové poradenství

o nás

recenze

Krásný den,

ráda bych se tu podělila o zkušenosti a zajímavosti v Centru rehabilitace a integrované medicíny Crimed.

V roce 2019 měl můj prvorozený syn Lukáš velmi vážnou autonehodu. Byl transportován vrtulníkem do ústřední vojenské nemocnice . Byla nám sdělena velmi závažná diagnóza a to difúzní axonální poranění mozku. Lékaři mě upozornili, že s takovým poraněním končí lidé v ústavu, kde budou napojeni na přístroje, a bude jim podávána strava přes hadičku (PEG) přímo do žaludku a budou tak zvaně ve vigiliím koma. Luky strávil jeden rok v nemocnici, kam jsem za ním každý den docházela a snažila se ho vrátit zpět do života.

Vzhledem k opakovaným zákazům vstupu do nemocnice kvůli viru Covid, jsem se rozhodla ze dne na den, že si ho vezmu domů a budu se mu věnovat celý den, tak jak bych si přála.

Tak jsem také učinila a Lukyho mi přivezli v žalostném stavu domů, kdy při jeho výšce 186cm vážil pouhých 43 kg. Měl zavedený PEG na podávání potravy, tracheostomickou kanylu na odsávání hlenu, pleny atd... Po krátkém čase doma, jsem mu pomohla zbavit se všech hadiček a začalo kolo terapii. Jezdili jsme do Prahy každý den na kliniku Axon, kde nás měsíční terapie stály přes sto tisíc za dvacet dní. Nakonec jsme zjistili, že si klinika Axon dále neoprávněně účtovala od pojišťovny další peníze. Ztratili jsme důvěru a proto hledali, kde by dál syn mohl intenzivně rehabilitovat.

Bydlíme v Poděbradech, kde jsem objevila centrum Crimed.

Do centra docházím se synem každý den, už 6 měsíců. Je zde spousty profesionálně kvalifikovaných terapeutů, mají zde systém strojů DAVID, které umožňují vedení – testování – analýzu – motivaci – cvičení – kontrolu – progres. Dále nás velmi zaujal a pomáhá Space curl 3 D, který slouží ke zlepšení propriocepce, kinestézie a zesílení jednotek postižených svalů.

Máme naplánované i terapie mikroproudy . Tato léčba urychluje hojení tkáně a znovuobnovení buněk zničených traumatem a následným zánětem. Je toho opravdu mnoho, co centrum Crimed nabízí. Za mě mohu jednoznačně doporučit, jelikož výsledky zlepšení mého syna jsou opravdu velké.

Za tu dobu, co centrum navštěvuji se synem mám názor, že je tu tým profi lidí, kteří jsou velmi empatičtí a jejich cílem je pomoci těm, kteří to potřebují.

Určitě budeme nadále docházet do Crimedu a věřit, že se další nové úspěchy dostaví.

Velmi vám se synem děkujeme za vaši péči, jste úžasní❤️☘️🙏

Eva M.

Vážený CRIMED týme, vážená paní ředitelko,

rádi bychom vám za náš ‘’klan’’ poděkovaly za neobyčejně skvělé služby.

Nejvíce bychom rády vyzvedly profesionální fyzioterapii vašeho fyzioterapeuta Matěje. Naše zkušenosti jsou vlastně důvodem, proč jsme se rozhodly sepsat toto poděkování. Následně děkujeme za přístup, pohotovost a ochotu všech na recepci. Takový pokrok, jaký jsme zažily po fyzioterapiích během relativně krátké doby v Crimedu, jsme nezaznamenaly na žádném jiném pracovišti.

Věříme, že energie a přístup všech vašich pracovníků a odborníků se Vám bude ve velkém vracet. Přejeme vám všem abyste stále měli dostatek inspirace a otevřenou mysl pro další vylepšování a posouvání medicinských pracovišť a postupů.

S pozdravem

Anna, Monika a Eliška U.

Vážená paní ředitelko,

dovolte mi, abych tímto vyjádřil poděkování za služby, které v Crimedu poskytujete.

Do Poděbrad jezdím pravidelně cca 12 let na relaxační pobyty či jen z důvodu odpočinku. V rámci těchto pobytů jsem v minulosti absolvoval nespočet masáží či jiných procedur v lázeňských hotelech. V minulém roce jsem měl možnost poznat Vaše pracoviště a mohu s čistým svědomím prohlásit, že terapie, které jsem u Vás absolvoval jsou zatím ty nejlepší v mém životě.

Ještě jednou tedy děkuji za profesionální a vysoce odborný přístup, který je umocněn profi prostředím i vybavením Vašeho zařízení.

Kamil D.

Dobrý den,
chtěla bych ještě touto cestou vyjádřit svoji nadprůměrnou spokojnost s vaší fyzioterapii. Na Vaší kliniku jsem se dostala s neakutní záležitostí, mám jednu nohu mírně oteklejší, než druhou. Zakoupila jsem si balíček a měla možnost nechat se ošetřovat kromě přístrojové i manuální lymfodrenáží od několika Vašich zaměstnankyň. Mgr. Marečková se svým přístupem zásadně vymykala, cítila na mém těle víc, dokázala nabídnout další cesty (což je výborná zpráva i pro Vás, udrží klienta). Z pár předplacených návštěv se stala pravidelná docházka a vždy byla výborná, profesně i lidsky. Udělala na mně obrovský kus práce, za který jí patří velké poděkování. Dokáže propojit klasickou fyzioterapii s metodami, které nevidím jako standard a byla jsem tím fascinovaná. Doporučuji ji (potažmo Vaši kliniku), kde můžu. Nyní je moje ošetření na čas kontraindikováno, ale až to půjde, ráda bych pokračovala.

Děkuji,

Jana Č.

V tomto rehabilitačním centru jsem se léčila již dvakrát. pomohlo mi hlavně léčení mikroproudy. Bolela mě hlavně pravá ruka, nemohla jsem se ani učesat. Již za tři dny to bylo lepší a po devíti procedurách, byla ruka zdravá. Ještě jsem měla problémy s játry, která se zničila léky. Kapačky v tomto centru mi nesmírně pomohly. Po příjezdu domů, jsem šla za týden na odběry krve, a lékař se divil, jak se vše zlepšilo. Na podzim se půjdu zase léčit a hlavně se těším na báječný kolektiv lékařů a sestřiček a fyzioterapeutů , kteří mi zase vrátili chuť do života.

Jarda K.

Navštěvuji Crimed pravidelně již téměř rok a jsem maximálně spokojený. Příjemné prostředí i personál. Nicméně především oceňuji odbornost a vysokou kvalifikaci všech zaměstnanců, kteří se o mě starají a pomáhají mi s mými problémy. Opravdu moc si toho cením❤️Každému koho něco trápí nebo se chce prostě jen udržovat v dobré kondici Crimed vřele doporučuji👍

Jakub S.

Jsem profesionální sportovec a mohu kliniku vřele doporučit. Metody, přístup, personál, vše super. Měl jsem problém s rukou, dva lékaři mi řekli, že se ruka musí operovat a rekonvalescence bude cca rok. Dostal jsem kontakt na CRIMED a žádná operace neproběhla, ruka je v pořádku a léčba trvala kratší dobu, než co by byla rekonvalescence po operaci 🙏

Pavel Z.

Děkují všem zaměstnancům za krásný a profesionální přístup při mém léčení po těžké autohavárií. Chodím a nikdo nepozná, jak jsem měl poraněné nohy. Na podzim se chystám toto rehabilitační středisko opět navštívit, tentokrát abych si u nich udělal relax různými procedurami a setkal se zase s těmi báječnými sestřičkami a rehabilitačními pracovníky. Děkují všem za poskytnutou péči.

Jindřich M.

Mohu tuto kliniku jen doporučit !!! Měl jsem 2 roky problém s ramenem a loktem, lékaři mě neustále přesvědčovali, že operace je nevyhnutelná. Dostal jsem se pak k panu MUDr. Voráčkovi a ten, co předvedl, mi vyrazilo dech!!! Během 2 měsíců mi dal rameno i loket do takového stavu, že ani nevím, že tam kdysi nějaká bolest vůbec byla. Pan MUDr. Voráček rehabilitaci dozoroval a skvělý personál a rehabilitační sestry pak se mnou kouzlily.... Absolutní spokojenost 🙂

Radovan S.

CRIMED pravidelně navštěvuji druhým rokem za účelem infuzních terapií. Cením si profesionálního přístupu, příjemného prostředí, a hlavně kvalitní poskytnuté péče. Díky vitamínovým infuzím mizí únava a tělo načerpá dostatek energie a zásobu vitamínů pro bezproblémové překonání zátěže od stresu či nepříjemných nachlazení v zimní sezóně. Doporučil jsem kolegům, rodině a doporučuji i svým obchodním partnerům. Děkuji.

Vojtěch B.

Normálně recenze nepíši, ale v tomto případě musím udělat vyjímku!!!!
Perfektní prostředí, Profesionální přístup, Precizní práce, Přátelská atmosféra, Péče na úrovni 21 století……..prostě je to 5P. Pan Dr. Voráček s paní Dr. Hliněnou udělali to, v co jsem už v Česku nevěřil. Během jedné návštěvy mě zbavili letité bolesti zad a to s naprostou lehkostí, jako by to byla naprostá rutinní záležitost. Klobouk dolu……toto je opravdu něco mimořádného v našich končinách naprosto výjimečné. Každému, kdo si opravdu neví se svou bolestí rady návštěvu CRIMED centra vřele doporučuji. !!!!!!!

Dobromil B.

Chtěla bych poděkovat a zároveň doporučit toto rehabilitační centrum. Skvělý přístup pana doktora Voráčka a příjemnou a přínosnou terapií fyzioterapeutů, kteří mě doslova postavili na nohu. Pochválit musím taky velice milý personál na recepci a krásné prostředí.

Andrea Z.

Kvůli sedavému zaměstnání trpím na silné bolesti zad a migrény. Už po první fyzioterapii u fyzioterapeutky Lenky jsem cítila úlevu. Mám za sebou už tři lekce a jsem velmi spokojená. Navíc nádherné a čisté prostředí. Mohu jen doporučit.

Michaela G.