KLASICKÉ ZDRAVOTNÍ MASÁŽE

Jedná se o regenerační masáž, která je zaměřená na konkrétní partie celého těla a zahrnuje i konzultaci a diagnostiku problémů. Obsahuje fyzioterapeutické prvky, které může provádět pouze certifikovaný zdravotní masér nebo fyzioterapeut, jako např. mobilizační techniky, měkké techniky, spoušťové body atd. Na přání klienta může být masáž doplněna o aromaterapii (využití silic nejčistších esenciálních / éterických olejů, které blahodárně působí na náš organismus a tím dochází k rychlejšímu uvolnění ztuhlého svalstva a urychlení hojení bolestivých stavů.

REFLEXNÍ TERAPIE PLOSKY NOHY

Reflexní terapie plosky nohy je stará metoda založená na poznatku, že na chodidle existuje množství bodů a plošek, které korespondují s jednotlivými orgány a částmi těla a to cestou nervových propojení. Každou část lidského organismu lze ovlivňovat tlakem na různě velké plošky či body umístěné na plosce, prstech, nártech a v okolí kotníků, ale i na dlaních, hřbetech a prstech rukou. Tlakem nebo hlazením těchto reflexních plošek můžeme cíleně léčit příslušný orgán nebo část těla. 

Více informací

Reflexní terapií dokážeme jednak stimulovat, pokud orgán pracuje nedostatečně a potřebuje dodat energii, nebo naopak uklidnit, je-li ve stavu akutního zánětu nebo bolesti. Stejného principu využívá akupresura nebo akupunktura. Stimulace reflexních bodů vede k odstranění energetické nerovnováhy jednotlivých orgánů v těle a harmonizuje průtok energie v meridiánech – akupunkturních či energetických drahách.

BAŇKOVÁNÍ

Zmínky o využívání baněk, najdeme již ve starověké Číně a spoustě dalších koutů světa. Kromě uvolnění svalů a těla se baňkování využívalo i na léčbu různých onemocnění, například při obtížích se zažívacím systémem. Baňkování nebo-li vakuoterapie je založena na principu podtlaku, který vytvoříme přisátím speciálních baněk na kůži. 

Více informací

Baňky se přikládají lokálně na trigger points, akupresurní body či Headovy zóny nebo slouží pro masáž celého těla.

Baňkování má výrazné detoxikační účinky a zbavuje tak tělo usazených odpadních látek, které působí negativně na pohybový aparát člověka. Pohyblivé masírování baňkami ovlivňuje tok lymfy, proto se masáž provádí v jejím směru. Pod přitisknutou baňkou dochází vlivem vysokého podtlaku k popraskání vlásečnic, což může vést ke vzniku nebolestivé modřiny, která během několika hodin či dnů zmizí. Baňkování příznivě ovlivňuje látkovou výměnu v těle, posiluje imunitu a působí analgeticky. Pravidelné baňkování napomáhá při odstranění bolesti zad, hlavy, při migrénách, při bolestech celého pohybového aparátu, u tenisového lokte. Zmírňuje menstruační bolesti a napomáhá k odstranění celulitidy v oblasti stehen a hýždí. Při masáži zad v hrudní oblasti pomáhá od kašle, astmatu či dokonce i horečky. Celkově kvalitně ovlivňuje činnost vnitřních orgánů.

MANUÁLNÍ LYMFATICKÉ MASÁŽE

Jemná masážní hmatová technika, jejímž cílem je zlepšit kvalitu lymfatického oběhu, případně odčerpat přebytečnou lymfu z podkoží zpět do oběhu. Jedná se tedy o drenážní techniku, která nejen zlepšuje tok lymfy v těle, ale ovlivňuje i regeneraci vnitřních orgánů. 

Více informací

Tělo se zbaví odpadních látek a dochází tak k celkové detoxikaci těla. Posílí se imunitní systém a nastává zlepšení i u chronických onemocnění a v některých případech dojde téměř k úplnému vyléčení. U této hmatové techniky se nepoužívají žádné oleje ani masážní emulze. Celkové ošetření je velmi jemné, na kůži se nesmí vyvíjet tlak, aby se nepoškodily křehoučké lymfatické cévy. Manuální lymfodrenáž doporučujeme podstoupit minimálně 2x do roka asi s 10-ti návštěvami.

Na manuální lymfodrenáž by měl(a) mít klient(ka) spodní prádlo s volnou gumičkou, aby gumička neškrtila lymfatické uzliny, které hmatovou technikou uvolňujeme.

Indikace: únava nohou a celého těla, otékání kotníků a celých končetin, celulitida, obezita, lipedém, bércový vřed, žilní a lymfatické otoky, postoperační a posttraumatické stavy.

TĚHOTENSKÉ MASÁŽE

Oproti klasické masáži se těhotenské masáže provádějí velice jemně. V těhotenství jsou masáže i aromaterapie velice přínosným typem relaxace, ale také účinnou formou jak bojovat s bolestmi zad nebo otoky nohou.

MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMENY

Masáže lávovými kameny se praktikují již celá staletí. Největší historii mají v Číně a na Havajských ostrovech. Masáž lávovými kameny je za všech okolností, pro každého velmi příjemná. Přiložením nahřátých kamenů prospěšné minerály obsažené v kamenech prostupují do těla. Nahřátými kameny se masírují i končetiny. Individuálně pro vás zvolená exotická aromaterapie prohloubí v rámci masáže lávovými kameny prožitek odpočinku. Masáží otevřete zablokované cesty životní energie ve Vašem těle. Načerpáte sílu a dobrou náladu.

Více informací

Masáž lávovými kameny je vhodná pro odstranění stresu a tělesného napětí, pro stimulaci oběhu krve a lymfy, podporuje látkovou výměnu a detoxikaci, napomáhá proti nespavosti, bolestem hlavy, kloubů, revmatismu a křečových žil.

ANTISTRESOVÁ AROMA MASÁŽ VČ. MASÁŽE HLAVY

Tato masáž je určena zejména těm, kteří potřebují celkově zpomalit, zklidnit, vydechnout všechny starosti, stresy, negace a znovu nadechnout klid, pohodu, optimismus a chuť do života. Jedno se o celotělovou aroma masáž zakončenou indickou masáží hlavy.

Více informací

Indická antistresová masáž hlavy má také veliký kosmetický účinek. Náš obličej odráží nálady a emoce. Stres a napětí může mít na náš vzhled ničivý dopad, svaly se stahují a napínají, což způsobuje strnulý výraz. Masáž toto napětí uvolňuje a výraz ve tváři se změkčí a uvolní.