Funkční fyziofitness terapie

Léčba pohybem je doménou naší kliniky. Je známou pravdou, že mnoho pohybu škodí a málo pohybu nestačí. Kde je tedy ta správná míra? U nás budete cvičit pod dozorem těch nejlepších odborníků, po každém cvičení budete mít k dispozici zpětnou vazbu a terapeutický plán. Na plánování a vyhodnocování vašich pohybových aktivit se v řadě případů může podílet i umělá inteligence. V našem rehabilitačním sále budete využívat to nejmodernější přístrojové vybavení. Na základě vašeho terapeutického plánu můžete navštěvovat rehabilitační sál během individuální či asistované tréninkové terapie. Plány cvičení jsou vždy pečlivě připravovány na míru v souladu s potřebami našich klientů. 

Rehabilitační zóna

Našim klientům nabízíme to nejlepší. Vybavení tvoří pečlivě promyšlený, ucelený soubor přístrojů a pomůcek určených pro léčbu, rehabilitaci a trénink pohybového aparátu.  Jádrem vybavení jsou terapeutické a posilovací stroje nejnovější generace od finské společnosti David Health Systems. A k tomu 3D SpaceCurl, což je zařízení pro třídimenzionální trénink.  Posilovací stroje DAVID umožňují posílení oslabených svalů a vytvoření jejich nové rovnováhy. Jejich unikátní vlastností je měření aktuální svalové síly a rozsahu pohybu během cvičení. To vše probíhá za vizuální kontroly na obrazovce každého z přístrojů. Cvičební programy jsou připraveny na základě testů provedených na jednotlivých strojích. Každý přístroj kontroluje dodržování individuálního tréninkového plánu klienta. Systém je vybaven umělou inteligencí se schopností predikcí a plánování. Po absolvování cvičení má pacient k dispozici zpětnou vazbu o průběhu tréninku, rozvoji svých schopností a další plán. Organickou součástí systému je 3D Space Curl určený pro terapii posturální nestability, k prevenci chronických bolestí zad a k terapii řady dalších problémů.

Jsme prvním pracovištěm v ČR, které v rámci rehabilitační praxe využívá horkou novinku letošního roku a to cvičení na zařízeních ICAROS Cloud, kdy Vám rehabilitační cvičení může zpříjemnit i virtuální realita.

Rehabilitační zóna je vybavena i dalšími špičkovými přístroji určenými na posílení konkrétních svalových skupin, díky tomu jsme schopni pokrýt celé spektrum diagnóz našich klientů.

Vybavení doplňuje kompletní kardiozóna. Klienti kardiozónu využívají před či po dokončení terapie v rámci rehabilitačního sálu. Přístroje v kardiozóně individuálně monitorují pohybovou aktivitu klienta a poskytují mu cenné informace a zpětnou vazbu o rozvoji jeho fyzických schopností.

"Zpátky k pohybu bez bolesti"