Dr.med.univ. Vlastimil Voráček

     Česko – německý lékař, který se řadí mezi přední evropské ortopedy. Pochází z Kladna. V desti letech, v roce 1968, emigroval společně s rodiči do Německa. Gymnázium tak už studoval v Mnichově a Salzburgu. Poté pokračoval ve studiu medicíny na Vídeňské univerzitě, kde získal titul Dr. Med. Univ. Po studiích působil v řadě německých nemocnic, například v Hospital Neu-Perlach v Mnichově, na ortopedické klinice v Babenhausen, na chirugicko - traumatologicé klinice Mindelheim, v chirugicko - traumatologicé nemocnici Bobingen, na univerzitní ortopedické klinice Rudolf-Elle Jena - Eisenberg, a v ortopedicko - chirugických praxí v Friedrichshafen a Mindelheimu.

Absolvoval i řadu odborných stáží, například i v pražské Nemocnici Na Bulovce u pana Prof. Dungla. Vlastimil Voráček je od roku 1997 certifikovaným odborným lékařem pro ortopedii a traumatologii v Německu a v roce 2012 získal lékařskou licenci i v České republice. V roce 1998 založil privátní ortopedickou praxi v  Mindelheimu. O dva roky později přesunul své aktivity do Memmingenu, svojí praxi rozšířil a vzniklo dodnes výborně fungující privátní ortopedicko - rehabilitační zařízení. Centrum se věnuje převážně konzervativní ortopedii spojenou s vývojem nových terapeutických přístupů a metod, „Medical Training in conservative orthopedic Therapy“. V letech 2003-2007 působil Vlastimil Voráček i jako primář ortopedické rehabilitační kliniky v bavorském Bad Grönenbachu.

Od roku 2007 se staral tři roky o tenisty v Davis cupovém týmu České republiky. V roce 2008 přibral i pozici lékaře českého Fed cupového týmu, kde působí dodnes. V roce 2012 zahájil Vlastimil Voráček spolupráci s Centrem Pohybové Medicíny Pavla Koláře (osobní spolupráce od roku 1990) s pravidelnou detašovanou ordinací. Na Olympijských hrách v Londýně (2012) a Rio de Janeiru (2016) byl členem lékařského týmu českých olympioniků.

Vlastimil Voráček se věnuje také výzkumu a vývoji.  Od roku 2000 například vývoj „elektrometabolické terapie“, hlavně na diagnostických algoritmech, testování a praktické aplikaci. Od roku 1997 začal v praxi využívat k léčbě rázovou vlnu. V roce 2001 vytvořil první aplikační manuál rázové vlny pro švýcarskou firmu Electro Medical Services (EMS). V roce 2001 se Vlastimil Voráček stal medicínským ředitelem společnosti Luxxamed GmbH. Od roku 2000 spolupracuje s finskou firmou David Health Solutions. V roce 2019 založil výrobu ortopedických vložek značky v ORMOSYS ve spolupráci s firmou Ortopedica-Praha.

Vlastimil Voráček absolvoval desítky (ca. 120) přednášek a work shopů v Evropě, Asii a USA.