Co je to "FLOSSING" ?

Viděli jste už někdy "omotané" části těla a bylo vám divné, že to není klasické obinadlo? Velmi pravděpodobně se jednalo o Flossing. Je to název pro techniky, které se do světa rehabilitace dostaly hlavně z oblasti sportu a úspěšně se využívají při široké škále potíží s pohybovým aparátem. V ČR & SR ale zatím stále nejsou až tak rozšířené. V Centru rehabilitace a integrované medicíny v Poděbradech se mezi dalšími uvedené metodě věnuje PhDr. Michal Peroutka.

V případě Flossingu dochází omotáváním elastických pásek (flossbandu) pod specifickým tahem ke kompresi ošetřovaného segmentu pohybového aparátu. Následně je možné velké množství další doplňkové terapie (manuální terapie, pasivní pohyby, aktivní cvičení a další). Flossband se na těle ponechává vždy po individuálně dlouhou dobu (běžná doba je 2-5 minut) a následně se rychle odmotá. Tento postup se může opakovat, ideálně opět na základě konkrétního stavu pacienta. Díky této kompresi - s flossbandem a následné dekompresi lze dosáhnout velmi rychlého terapeutického efektu (lokální hyperemie, rehydratace fasciální tkáně a další).

Flossing je možné využívat při ošetření bolestivých stavů kloubů i měkkých tkání, při zhoršené mobilitě kloubů, v rámci terapie akutních úrazů i chronických stavů, při efektivním řešení chronických otoků, jako doplněk k manuální terapii i k rehabilitačnímu cvičení a v mnoha dalších případech.

V našem centru využíváme koncept Vitality Flossing od firmy ARTZT GmbH z Německa. Jedná se o jeden z nejpropracovanějších konceptů na světe jak co se týče úrovně vzdělávání a tedy i vědomostí terapeutů, tak i v rámci kvality používaných flossbandů. Náš fyzioterapeut Michal je již více jak 4 roky certifikovaným lektorem konceptu Vitality Flossing pro ČR & SR a máte tedy záruku, že případné ošetření bude provedeno na té nej úrovni :-)